Svetovno prvenstvo v gozdarskih veščinah na Norveškem – izjemni rezultati Slovencev = SGLŠjevcev

V norveškem Lillehammerju je potekalo 33. svetovno prvenstvo v gozdarskih veščinah v začetku avgusta. Tekmovanja se je udeležilo 123 tekmovalcev iz 28 držav.

Pomerili so se profesionalci, mladinci do 24 let in ženske, in sicer v petih disciplinah: kombiniranem rezu, natančnem rezu, menjavi verige z obračanjem meča, podiranju dreves in kleščenju.

Slovenijo so zastopali trije profesionalni gozdarji (Janez Meden, Robert Čuk in Jure Škufca), mladince je zastopal Domen Lahajnar (SGLŠ Postojna), v ženski konkurenci pa je tekmovala 18-letna Ines Frančeškin (SGLŠ Postojna) in osvojila vrhunski rezultat.

Za podiranje drevesa je osvojila bronasto medaljo, za skupinsko tekmo zlato, v seštevku točk pa srebro.

Janez Meden, sicer učitelj v gozdarski šoli Postojna in lanski državni podprvak, je kot posameznik v seštevku točk vseh disciplin osvojil tretje mesto, za podiranje drevesa pa je osvojil srebro.

Domen Lahajnar je pri žaganju osvojil peto mesto. Slovenska ekipa trenerja Borisa Samca (SGLŠ Postojna) in vodje Petra Kolarja se je sicer prebila na peto mesto.