Tekmovanje v nogometu za dijakinje

V ponedeljek, 21. januarja 2019 smo odigrali občinsko prvenstvo, ki je hkrati veljalo tudi za področno, saj z obalne regije letos ni bilo nobene nogometne ekipe. Spremljali smo zelo zanimivo nogometno tekmo.

Dijakinje so pokazale borbenost, dobro igro in tehnično znanje nogometa. Združena ekipa ŠC Postojna in Gimnazija Ilirska Bistrica je imela nekoliko bolj enakomerno razporejene moči med igralkami. Naši ekipi pa je ponagajalo tudi zdravje dveh igralk, ki sta zboleli.

Tekma se je končala z izidom 2:3 v korist šolskega centra Postojna.

Nikakor ne moremo pozabiti na februar 2017, ko so naše dijakinje dosegle 3. mesto na državnem tekmovanju v malem nogometu. To je bil izjemen uspeh za našo šolo. Z letošnjim letom pa zaključujejo šolanje štiri dijakinje: Sanela Balić – vratarka, Erna Muhić in Maja Srebot, ki so pred dvema letoma ekipo ponesle v sam vrh ženskega nogometa. Dijakinja Eva Smrdelj prav tako zaključuje šolanje in je šolski ekipi stala ob strani dve leti. Dekleta hvala vam, da ste z nami pisale SGLŠ nogometno pravljico.